+90 530 543 80 40 info@ismailok.com.tr
Çiftçiler İsmail Ok'tan ne istedi?

Çiftçiler İsmail Ok'tan ne istedi?

İYİ Parti ve CHP'nin ortak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliğini ziyaret etti. Ziyaretlerde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve yönetimi de eşlik etti.

İsmail Ok, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve yönetimi ile birlikte Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliğini ziyaret etti. Ziyaretlerinin ana sebebinin üreticinin sorunlarını dinlemek olduğunu belirten İsmail Ok, birliğe atanan Kayyum Heyetinden birlik hakkında da bilgiler aldı.

Birlik üyelerinin İsmail Ok'tan en büyük talebinin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nda liyakatli kadroların görevlendirilmesi oldu.

Ok, en büyük projelerinin tarım ve hayvancılık üzerine olduğunu, Balıkesir çiftçisini yalnız bırakmayacaklarını, uygulayacakları projeler ile önce Türkiye’ye sonra tüm dünya ya örnek olmak istediklerini belirtti.

LİYAKATLİ KADROLAR İSTİYORUZ

Balıkesir İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği üyelerinin de bulunduğu ziyarette, birlik üyelerinin en büyük talebinin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nda liyakatli kadroların görevlendirilmesi oldu. Bu konuda büyük sorunlar yaşadığını belirten birlik üyeleri çiftçinin sorunlarını bilen bir yönetim anlayışı talep ettiklerini, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle durumlarının her geçen gün daha kötüye gittiğini ifade ettiler.

Birlik üyelerinin taleplerini dinledikten sonra söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, ‘’Balıkesir tarım ve hayvancılıkta Türkiye’yi doyuran illerimizin başında gelmektedir. Yanlış politikalar nedeniyle Türk çiftçisi perişan edilmiştir. Tarım ve hayvancılığın içinden gelen bir kişi olarak çiftçimizin durumunu iyi anlıyorum. Çiftçimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini de çok iyi biliyorum. Ben köylü çocuğuyum ve Balıkesir'de üreticilerimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Balıkesirli üreticiler ve köylüler ürettiklerinin hakkını alacak ve başta Balıkesir olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışına Balıkesir’in sağlıklı ürünlerini sunacağız’’ dedi.

 

Kaynak Yeniçağ: Çiftçiler İsmail Ok'tan ne istedi?


Editör / 2019-01-22