+90 530 543 80 40 info@ismailok.com.tr
İsmail Ok: “Halk AKP’ye Osmanlı tokadı vuracak”

İsmail Ok: “Halk AKP’ye Osmanlı tokadı vuracak”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması sebebiyle TBMM Katip Üyeliği görevinden istifa eden İYİ Partili İsmail Ok, bu durumu “olması gereken bu” sözleriyle açıkladı.

İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, Meclis başkanlığını bırakmaması hakkında da açıklamalarda bulunan Ok, Binali Bey renkli bir kişilik. ‘Seçim siyasi bir faaliyet değildir’ açıklamasını da şaka olarak yorumladım. Bu açıklamaya güldüm, halen de gülesim var. Ancak ağlanacak halimize gülüyoruz” diye konuştu.

“DENGESİZ TUTARSIZ ADAMIN BİRİSİ”

Semra Topçu’nun, Halk TV’de kendisine yönelttiği soruları yanıtlayan Ok, ABD Başkanı Trump’ın sosyal medya hesabından Türkiye’ye yönelik attığı hadsiz mesajlar için “Hadsiz bir şekilde Türkiye’yi tehdit ediyor. Bunda ülkeyi yönetenlerin zigzaglarının da etkisi var. Bir gün kalkıyoruz Trump dost, müttefik. Ertesi gün aynı Trump düşman. Net duruşu olmayan bir dış politika izlerseniz, okyanus ötesinden ne yaptığı belirsiz, dengesiz, tutarsız adamın birisi, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tehdit etme densizliğini kendisinde görür. Ülkeyi yönetenlerin ikircikli politikaları bu densizleri cesaretlendiriyor.” dedi.

"HALK AKP’YE OSMANLI TOKADINI VURACAK"

Siyasetçi kimliğine karşın, sürekli halkla içli dışlı olduğunu ifade eden İsmail Ok, AKP’nin oy deposu olarak gördüğü bazı noktalarda hüsran yaşayacağına vurgu yapan Ok, görüşlerini şu sözlerle açıkladı. “Özellikle, Balıkesir’de oy deposu olarak gördüğü kırsal bölgelerde, AKP’ye şamar vurulacak. Şamarın da ötesinde Osmanlı tokadı vurulacak. Bunun altını çiziyorum.

“REFERANDUM DA OY HIRSIZLIĞI YAPILDI”

Hükümetin çok büyük yetkileri elinde toplamasına karşın başarısız olduğuna dikkat çeken Ok, sözlerini şöyle sürdürdü: “2017 referandumunda evet çıktığında ‘Türkiye uçacak’ denildi de ne oldu? YSK’nın mühürsüz, geçersiz oy pusulalarını kabul etmesiyle kıl payı, hırsızlıkla, yasaları çiğneyerek evet çıkardılar. Türkiye uçacak denildi ama Türkiye uçmadı. Bu millet 2002’den bu yan AKP hükümetlerine her istediğini verdi. Ama işler iyi gitmiyordu ve bunun için alelacele bir seçim yapmaları gerekiyordu. Yetkilerimizi tam kullanamıyoruz diyerek, tek adam dikta rejim sistemini hayata geçirebilmek için seçim yapıldı. 24 Haziran’dan sonra hiçbir engel kalmadı. Türkiye yine uçacaktı ama uçuruma uçtu. 24 Haziran seçimlerinin öne alınmasının nedeni, ekonomi, AKP’nin oy kaybını önlemek ve İYİ Parti’yi seçimlere sokmamaktı.

 

Kaynak Yeniçağ: İsmail Ok: “Halk AKP’ye Osmanlı tokadı vuracak” 

 


Editör / 2019-01-15