+90 530 543 80 40 info@ismailok.com.tr

Özgeçmiş

İsmail Ok Kimdir?

1964 Balıkesir Kepsut’ta doğdum. Üniversite eğitimimi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya - Fizik Bölümünde tamamladım.  21 yıl Türkiye’nin birçok köy, il ve ilçesinde öğretmenlik yaptım. 

2015 yılında yapılan genel seçimlerde 25. Dönem Milletvekili olarak TBMM’ne girdim; yine aynı yılın Kasım ayında yapılan seçimlerde 26. Dönem Milletvekili olarak tekrar seçildim. Şu an 27. Dönem Milletvekiliyim.

1995-1999 yılları arasında Türk Eğitim-Sen yönetim kurulu üyesi, 1999-2003 yılları arasında Türk Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl TEMSİLCİSİ görevlerinde bulundum. Türk Ocakları ve Aydınlar Ocağı Balıkesir Şubeleri üyesiyim. Şu anda  üyeliğimin sürdüğü Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı’ında, yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

Beş yıl boyunca insan odaklı projelerle hizmet ettiğim Balıkesir’imizi, hak ettiği yere taşımak, çağdaş, modern bir şehir inşa etmek hedefiyle 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday oldum. Desteğinizi ve dualarınızı bekler,  iyi günler dilerim.

Allah’ın selamı üzerinize olsun...

İSMAİL OK | Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı